Altán patří do každé zahrady

Vlastníci zahrad, mají na svojí zahradu často velice odlišný pohled. Máme tady lidi, kteří žijí v rodinném domě, ke kterému zahrada prostě přísluší. Jsou mezi námi chataři, okolo jejichž chaty se rozprostírá zahrada. Zahrady bývají i u chalup. Jsou také zahradní kolonie, kde se ve své zahrádce realizuje každý po svém. A část lidí má dokonce zahradu mimo bydliště. Samotnou zahradu, kolikrát i velikou, kde si hospodaří. Vztah k těmto zahradám se často liší, což není způsobené tím, kde tato zahrada přímo spočívá, ale spíše v povaze majitele. Jeden je vášnivý zahradník a každou volnou chvíli tráví v zahradě, aby ji vylepšil, pěstuje zeleninu, květiny, má ovocné stromy a zahradničení je jeho vášní.

altán

Pro dalšího je zahrada jen doplňkem k domu, kde řeší pouze anglický trávník a pár nenáročných okrasných keříků. Pro jiného je zahrada koutem odpočinku, vévodí jí ohniště, nebo otevřený krb, hřiště pro děti. Dalšímu zahrada průběžně zarůstá, běhají v ní slepice a porost spásá ovce, v rohu je včelín.Přes různorodé vztahy vlastníků k zahradám je zde jedna věc, kterou mohou mít tyto zahrady společné, a každý z majitelů s různým postojem ke své zahradě by tento prvek jistě ocenil. A víte jaký je to zahradní doplněk, který je vhodný prostě pro každý typ zahrady? Nevíte? Přece zahradní dřevěný altán. Ačkoli zahradní altán bude vždy zahradním altánem, může se měnit jeho vzhled i funkce tak, aby sloužil co nejlépe svému majiteli. Pro vášnivé zahrádkáře jako úkryt před horkem a oáza pohody ve chvílích mezi zahradnickými pracemi.

altán

Pro ty, kteří mají zahradu pouze jako doplněk domu, bude velice zajímavým a ozdobným prvkem, který dokáže podtrhnout eleganci zahrady. Pro rekreanty, co zahradu mají k odpočinku a vzhled neřeší je ideálním místem úkrytu před nečekaným deštěm, který dokáže zaskočit při té nejlepší grilovačce a takový přístřešek jistě ocení i chovatelé drůbeže a hospodářských zvířat.