Dobrodružství ve výškách

Co třeba takový klidný, pomalý let balónem? Samozřejmě za krásného jasného počasí, s nádherným výhledem na všechny strany. To může být zážitek na celý život. A komu se to zdá příliš klidné a chtěl by něco akčnějšího, může využít například možnost tandemového seskoku. Některým takovým zážitkem lze také obdarovat někoho z blízkých. Ale jen pokud mu tato zábava „sedí“. Kdo se má hrůzu z výšek, toho takový dárek asi příliš nepotěší. Asi bude muset hledat náhradníka.

 přistání baónu

Klidnější balón

Pro milovníka výšek je to nádherný zážitek. Letíme ve výšce nad krásnou krajinou. Užíváme si nádherné výhledy. Můžeme samozřejmě fotit a natáčet. O bezpečnost během celé akce se postarají zkušení profesionálové. Rozhodují na začátku o tom, zda jsou pro let vhodné podmínky, odkud se letí a kde se bude přistávat. Provoz a hladké přistání je v rukách zkušeného pilota.

 

Akčnější volný pád

Na koho je let balónem příliš klidný, může zkusit létat sám. Tedy ne úplně sám. Při tandemovém seskoku je s námi samozřejmě instruktor, který vše zařídí. Důležitá je samozřejmě základní instruktáž, kterou musíme projít ještě na zemi. Potom může následovat vlastní let. Vystoupíme do výšky potřebné k seskoku (asi 4000 metrů). Pak následuje seskok. Jsme spojeni s instruktorem, který hlídá, aby vše proběhlo bezpečně. Abychom si užili volný pád, následný let padákem a hladké přistání na určeném místě. V tohoto zážitku je doporučováno připlatit si za DVD se záznamem akce, protože sami bychom to asi nestíhali. Je to přeci jen větší „fofr“. A nemít takový úžasný zážitek zdokumentovaný by byla veliká škoda!

 západ slunce a balon

Adrenalinový zážitek můžeme svým příbuzným nebo přátelům dopřát formou originálního dárku. Ale jak bylo zmíněno výše, je potřeba vědět, zda dotyčnému takový dárek udělá opravdu radost a využije ho. Nemá cenu do výšek někoho nutit a přemlouvat. Můžeme mu dopřát i nějaký adrenalinový zážitek na zemi.