Vánoce na horách

Vánoční svátky patří bezesporu k nejoblíbenějším svátkům z celého kalendářního roku a přispívá k tomu několik faktorů. Za prvé je v období zimního slunovratu na severní polokouli, a v naší zeměpisné šířce, velmi krátký den, tím pádem nás to láká spíše k poklidnému posezení s přáteli někde v teple u krbu nebo alespoň v útulných vytápěných prostorách. Za druhé je velká šance, že vánoční svátky vyzdobí sněhová pokrývka, která podzimní krajinu rázem promění v kouzelné prostředí. A jestliže máme štěstí na sníh prachový, a na slunečné a mrazivé počasí, může být vánoční atmosféra přímo pohádková.

Jeseníky pod sněhem

Ovšem zimní pohádku vám velmi rychle překazí okolní prostředí, jestliže trávíte Vánoce ve městě, zejména pak v oblasti s průmyslovým znečištěním. Koneckonců idylka zasněžené krajiny postrádá ve městě ten správný romantický ráz, ten si můžete užít hlavně na horách, kde sníh zasypává jehličnaté stromy a vytváří na nich typickou baculatou peřinu, a kde sněhový příkrov vytvoří i velmi atraktivní zasněžené nánosy na šikmých střechách roubených chalup. Zkrátka zima v panelovém sídlišti vás tu nebude lákat na procházky tak, jako v horském terénu.

zimní Jeseníky

Vánoce na horách https://apartmanymax.cz/ubytovani/ si můžete naplánovat na mnoha místech v České republice. My bychom vás rádi pozvali do Jeseníků, přímo pod jejich nejvyšší vrchol Praděd. Máte možnost tu objednat ubytování v celoročně provozovaných penzionech, které jsou vám samozřejmě k dispozici i v období adventu, vánočních svátků a oslav příchodu Nového roku, tedy pokud si pospíšíte s objednávkou a rezervujete si pobyt včas.

zasněžený Praděd

Kromě sjezdového lyžování v areálech Čerťák, Karlov pod Pradědem, Kopřivná, Karlova Studánka a Praděd tu můžete provozovat běžecké lyžování a samozřejmě avizované romantické procházky zasněženou krajinou, proložené například návštěvou cukrárny a kavárny nebo nějaké místní vyhlášené pizzerie či restaurace.