Maturitní ples je první větší společenskou akcí v životě dospívající dívky. Tento ples oslavuje maturanty, kteří brzy opustí školu a rozlétnou se do světa, buď do zaměstnání, nebo do pokračování studií. Tento večer chce být každá dívka za tu nejkrásnější v celém sále. Takový ples ale vyžaduje i nějaké ty přípravy. Pojďme se podívat, na co nesmíte zapomenout při maturitním plese.

Důležité jsou šaty. Bez těch prakticky na ples nemůžete. Dnes je móda benevolentní i ohledně šatů, ale na maturitní ples se hodí spíše šaty dlouhé než krátké. Pokud chcete přeci jen kratší šaty, nikdy nechoďte s délkou nad kolena. Takové šaty se opravdu hodí na jiný druh akcí. Většina dívek volí princeznovské šaty s širokou sukní a bohatým zdobením. Není-li to ale váš styl, nemusíte takové šaty nosit jen proto, že je mají všechny spolužačky ve vaší třídě. Na plese to přece chcete být vy, se svým osobitým stylem. Pokud máte specifickou představu o svých šatech, můžete si je nechat ušít u švadleny. Jestli se chcete spíše porozhlédnout po již hotových šatech, navštivte některou půjčovnu společenských šatů.

plesové šaty

Dalším důležitým bodem jsou boty. Dívky někdy sahají po opravdu vysokých podpatcích, jelikož ty přece dělají dlouhé nohy a štíhlejší postavu. Je to ale dobrý nápad? Uvědomte si, že nejspíš budete během svého výstupu nervózní a pokud nezvládáte chůzi na podpatcích dokonale, zavání taková volba spíše katastrofou než nezapomenutelným dojmem. Pokud máte dlouhé šaty, nejspíš pod nimi boty stejně nepůjdou moc vidět. Klidně tedy zvolte boty na nižším podpatku. Hlavně, aby vám byly pohodlné, a vydrželi jste v nich celý večer. Pokud chůzi na podpatcích vůbec nezvládáte, klidně si k obutí vyberte elegantní baleríny.

šaty

Nezapomeňte také na úpravu vlasů, nehtů a líčení. Nemusíte investovat do kosmetičky a kadeřnice, ale pro nezapomenutelný dojem a váš dobrý pocit je možná dobrý nápad se nechat trochu rozmazlit, a svěřit se do rukou profesionálů. V takovém případě si nezapomeňte včas rezervovat termín, v období plesů mají kosmetičky i kadeřníci dost plný rozvrh. Jestli si vlasy a líčení budete dělat sama, určitě si to alespoň dvakrát před plesem na nečisto zkuste, abyste poté už přesně věděla, co tvořit.