Jen málokdo chodí rád k zubaři. Většina z nás jej má spojeného se školními prohlídkami, které děsily snad každého z nás. Zákroky také často bývají poměrně bolestivé, a navíc, na rozdíl od jiných lékařských oborů, nejsou plně hrazeny zdravotní pojišťovnou. To znamená, že zde můžeme nechat i velkou částku peněz.

Přesto mnozí lidé chodí i na procedury, které nejsou úplně nezbytné. Jednou z nich je i bělení zubů. Jedná se o aplikaci látky, která odstraní či zakryje šedý či žlutý odstín, který naše zuby v průběhu života získají. Díky tomu budeme mít opět běloskvoucí, zářivý úsměv.

typická zubařská ordinace

To se zdá pěkné, problém však je, že ani tato procedura není zadarmo. Kolik budeme platit záleží jednak na konkrétním doktorovi, jednak i na místě, kde je prováděn. Například pro bělení zubů Praha cena bude vyšší, než pokud si stejný zákrok necháme provést někde u vesnického zubaře. Podle čeho se tedy počítá, a jak poznáme, že nás doktor neobírá?

V první řadě jsou zde náklady, které on sám má. Sem patří nejen použité přípravky, ale také elektřina potřebná ke svícení, voda, ale také amortizace vybavení jako je zubařské křeslo. A to je jen pouhé minimum toho, co musí ona částka pokrýt. Avšak to není vše.

zuby před a po bělení

Dále je to také doktorův čas, který vám věnuje. A právě zde docházíme často k problému: měl by si zubař za svou práci něco vzít? Odpověď zní, že samozřejmě ano. Koneckonců, je to jeho živobytí a musí z něj kupovat vše, co k životu potřebuje.

Proto bychom na ně neměli pohlížet příliš kriticky. Je pravdou, že ceny, které nastavují, mohou být mnohdy vysoké. Avšak je potřeba si uvědomit, že vybavení rozhodně není levné, stejně jako pronájem ordinace a další náležitosti, které musí mít vyřízeny. To platí zvláště v Praze, kde je v podstatě vše dražší než například někde na malém městě.

Pokud tedy chceme tento zákrok podstoupit, nikdo nám nebrání. Jen je potřeba si vše pečlivě zjistit, zvláště kolik vše bude stát, abychom se později nedostali do nepříjemné situace.