Zabavit děti je někdy nad naše síly, možná to znáte z vlastní zkušenosti, kdy jsou vaše ratolesti neposedné a očekávají, že jim nabídnete nějaký zajímavý program, a že pokud bude slunečné počasí, nebudete sedět doma a hrát karty. Pexesa a žolíky si nechte na deštivé počasí, my máme pro vás tip, kam se vypravit, aby to bavilo celou rodinu. Můžete výlet pojmout jako jednodenní, můžete jej spojit s ubytováním na víkend, můžete jej ovšem protáhnout i na celý týden. Jedná se o lokalitu velmi známou zejména lyžařům, avšak v létě o prázdninách je tamní prostředí ještě krásnější. Pro cestování byste mohli využít vůz z nejlevnější pražské autopůjčovny.

inverze na Klínovci

Boží Dar – už samotný název připomíná cosi božského, a cokoli je božské, nebývá nudné a fádní. Je to nejvýše položené město v České republice, nachází se nedaleko nejvyšší hory Krušných hor a kromě sjezdových tratí si tu můžete užít terény pro jízdní kola a krásné výhledy do okolní přírody. Na Božím Daru vám doporučujeme projít se po Naučné stezce Božídarské rašeliniště a stezce Blatenský příkop. Zaujmout by vás mohla i rozhledna Boží vyhlídka s fantastickým výhledem, jaký se vám nenaskytne nikde jinde.

Krušné hory

Klínovec – nejvyšší horu Krušných hor si rovněž nenechte ujít, autem z nejlevnější autopůjčovny v Praze https://autopujcovna-milan.cz/ vystoupáte až na vrchol a můžete se odtud pokochat pohledem z rozhledny, která je tu v provozu od roku 2013. Za příznivého počasí je výhled opravdu impozantní.

Jáchymov – na zpáteční cestě byste mohli využít lázeňských procedur v Jáchymově, kde se léčí slabě radioaktivní vodou různé choroby pohybového ústrojí. Léčebné procesy tu probíhají již od roku 1906 a k léčebným efektům přispívá i samotné prostředí Krušných hor s čistým ovzduším, silnou ionizací zápornými ionty a s převahou lesního porostu, bez něhož by Jáchymov neměl ve světě takový ohlas.