Jsou světla do bazénu dobrý nápad?

Každý z nás chce, aby jeho bazén vypadal co nejlépe. Proto jej také často vylepšujeme nejrůznějšími doplňky. Těch je na trhu skutečně velké množství. Jedním z nich jsou i světla do bazénu Chlorito. Ta se stávají stále oblíbenějšími. A není divu. Každý z nás zná obrázky nočních hotelových bazénů či bazénů v přímořských resortech, kde v noci voda díky světlům doslova září a světélkuje. A kdo toto mohl zažít na vlastní kůži, potvrdí, že je to rozhodně něco, co stojí za pohled.

bazén s průzračně čistou vodou

Je tedy jen pochopitelné, že chceme mít něco takového i doma. Bazén většina z nás má, takže zbývá dokoupit ona světla, abychom si vytvořili pocit, že jsme někde v pětihvězdičkovém hotelu. A existuje spousta výrobců, kteří právě tento produkt nabízí. Zdá se tedy, že nám prakticky nic nebrání v tom, abychom si vytvořili scénu podle svých představ. Ovšem, jak už tomu tak bývá, skutečnost není ani zdaleka tak růžová. Je totiž potřeba přiznat, že ačkoliv daného efektu sice alespoň přibližně dosáhneme, rozhodně to není tak skvělé, jak by se mohlo zdát.

klasický hotelový bazén

V první řadě je zde fakt, že si v našich podmínkách nepůjdeme příliš často večer zaplavat. Rovněž sezení a hledění na zářící vodu se omrzí dřív, než bychom čekali. Nehledě na to, že skutečně tropických dnů, kdy se dá dlouho do večera sedět venku, u nás příliš není. Dalším problémem je zima. Asi není potřeba říkat, že ta světlům rozhodně nesvědčí. Jistě, i na domech máme venkovní osvětlení, avšak to není ponořené pod vodou. Ta může při skutečně velkých mrazech zamrznout i do větší hloubky a světla poničit.

Je proto na místě uvážit, zda nám to skutečně za koupi stojí. Přeci jen, zde bohužel nejsme v tropických oblastech, a tomu je potřeba se přizpůsobit. Navíc se zatím nejedná o levnou záležitost, ačkoliv je pravděpodobné, že se v budoucnu cena poněkud sníží. Proto bychom si vše měli pořádně rozmyslet. Peníze totiž nerostou na stromě.