Když budete poptávat vestavěnou skříň v Praze, pravděpodobně vám půjde zejména o vnitřní uspořádání. Bude pro vás důležité, aby se dovnitř vešlo co nejvíce věcí, aby byly vhodně poskládané, aby v nich byl přehled a nemuseli jste odbíhat po bytě do pěti různých míst a hledat uložené předměty. Praktičnost je velmi důležitou pozitivní vlastností, kterou vestavby na míru přináší, ale to není vše, čím jsou nám prospěšné. Svou roli hraje také estetika, skříň se nám musí líbit, ostatně je to podobné, jako když si jdete koupit sportovní běžecké boty, které také vybíráte na základě praktičnosti i vzhledu. Nebudete se obouvat do bot, které vám nepadnou na nohu, a nebudete vybírat modely, které vám připadají nevkusné a škaredé.

oblečení na ramínkách

Dekor vestaveb na míru vytváří převážně systém posuvných dveří. Plocha dveří je natolik velká, že značně ovlivňuje prostředí uvnitř obytné místnosti, a proto také velmi záleží na tom, jakému řešení dáme přednost.

V první řadě vás chceme varovat, abyste to nepřeháněli s tmavými dekory, a raději od nich ustoupili. Čím tmavší barvu zvolíte, tím více světla vám z místnosti ukrojí. Mnoho tmavých dekorů nábytku a bytových doplňků se nabízí na současném trhu a vydává za módní trend, ale stále musíte myslet na to, že tu platí fyzikální zákony, a že skříň s tmavě modrými dveřmi v malém bytě vám z něj vytvoří temnou kobku, kde se budete cítit stísněně, a možná dojde k tomu, že nakonec byt prodáte, protože se v něm necítíte dobře.

oděvy ve skříni

Buďte ve svém rozhodování bdělí, nenechte se zlákat reklamou a tvrzením, které propaguje cosi nelogického a nepřesvědčivého. Řiďte se vlastní intuicí a vyberte si posuvné dveře klidně v bílé barvě s jemným květinovým motivem, které odráží světlo kolem sebe, a kde vám prostor bude připadat útulný a zároveň více otevřený a prostorný. A nezapomeňte, že vestavěná skříň na míru se nepořizuje na půl roku, ale že je to obvykle investice na mnoho let dopředu.