Chystáte se ke generálnímu úklidu garáže, dílny, zahradní kůlny, sklepní kóje, půdních prostor nebo bytu, který přebíráte po rodičích? Pak by se vám mohl hodit přívěsný vozík, protože odvoz nepotřebných věcí tažným zařízením na Octavii s připojeným přívěsem je snad ten nejefektivnější způsob. Proč raději jít touto cestou, a ne jinou?

Škoda Octavia

Pronájem dodávky – pokud si na úklid a vyklízení prostor pronajmete větší dodávku, možná, že s ní vykonáte pouze jednu cestu a ušetříte na palivu, jenže vzdálenost sběrných dvorů a dalších prostor pro odkládání velkoobjemového odpadu není tak velká, a tak se úspora na palivu projeví řádově v desítkách korun, zatímco za pronájem dodávky zaplatíte mnohem víc. V zásadě nic proti dodávkám nemáme, je to skvělý způsob, jak vyklidit třeba celý byt, ale problém nastává ve chvíli, kdy vůz poškodíte. Vyplatí se být pojištění, jenže tím se cena za vyklízení prostor ještě navýší. A riskovat jízdu s cizím autem bez pojištění se vám může prodražit ještě víc.

Škoda Octavia v terénu

Profesionální firma – toto se vyplatí snad jen lidem, kteří jsou fyzicky handicapovaní, anebo nemají čas a za tu dobu, co vyklízecí firma pracuje, vydělají úplně stejný nebo vyšší obnos, který za vyklizení bytu zaplatí. Někdy může být překážkou osobní důvod, např. v situacích, kdy je nutné vyklidit pozůstalost po zemřelém příbuzném, k němuž jste měli vřelý vztah, a kontakt s jeho věcmi vám přivodí spíše traumatizující vzpomínky.

Vlastní tažné zařízení – máte-li vlastní kouli za autem, jste, jak se říká, „za vodou“. Zapřáhnete za auto přívěsný vozík, a ten si klidně můžete pronajmout, protože jeho pronájem je velmi levný a poškození vozíku velice málo pravděpodobné. Budete navíc pány svého času, organizujete si průběh prací i jízdu na sběrný dvůr zcela po svém. Možná se otočíte vícekrát, ale to nemá na výsledek vaší činnosti podstatný vliv.