Event je slovo, které znamená událost. S tímto cizím slovíčkem se můžete setkat celkem často. Eventy, jak se říká, se zabývá spousta lidí, které baví zařizovat pro ostatní lidi věci, na které oni nemají čas a nebo neví jak si takové věci zařídit sami. Pokud vás tento obor láká, otevřete si firmu, která bude ostatním zařizovat cokoliv si budou přát. Dnes je možné zařizovat i události na klíč. Stavby, konference, setkání rodáků nebo třeba oslavy narozenin či zásnub jsou vyhledávané akce, které je potřeba opravdu dobře připravit.

oslava víno

Není to lehký úkol
Někdo si možná říká, že připravit jakoukoliv akci je jednoduché. Pokud ale budete připravovat akci pro víc lidí, rozhodně vás čeká nelehký úkol. Každá akce se jinak plánuje, a s klienty, kteří vám naplánování dané akce svěří, musíte probrat spoustu věcí. Musíte podrobně zjistit jejich přání, musíte vhodně zvolit prostory, výzdobu, pomůcky, a v neposlední řadě musíte zajistit občerstvení.

Je jasné že například u rodinných sešlostí budete připravovat jiné občerstvení než třeba u veřejné konference na dané téma, ale základ je stejný – musíte vědět kolik přijde lidí a musíte jim nabídnout pestrou paletu jídel. Je na zadavateli akce zda bude chtít připravit oběd nebo jen drobné pohoštění či nějaký raut, kde si každý vybere co má rád, ale je potřeba přípravu jídla nepodcenit.

party raut

Určitě nebudete občerstvení připravovat sami, a tak budete potřebovat někoho, kdo pro vás catering připraví. Existují profesionální cateringové společnosti, které vám připraví cokoliv budete potřebovat. Můžete hosty překvapit třeba sushi rautem, nebo obloženými mísami v moderním pojetí. Zapomínat nesmíte ani na pitný režim. Aby s vámi byli vaši klienti spokojení a obraceli se na vás s přípravou jejich dalších událostí znovu, musíte dbát na to, aby vše bylo v naprostém pořádku.