Každý pak ve vodě setrvá podle své nátury a samozřejmě podle teploty. Jak venkovního vzduchu, tak vody. A když už někdo ve vodě je, jistě kontroluje její čistotu. Ta se musí pravidelně hlídat a když něco není v pořádku, je třeba zasáhnout. Prvním takový zásahem bude sběr nečistot, které vidíme. Něco se sebere síťkou a další drobné částice zadrží filtrace. Je jedno která, ale zadrží. Takže je voda zbavena nečistot, ale jen těch „větších“. Ty menší se musí ničit jinak. Ty totiž filtr nezadrží.

Na tyto věci je třeba dávat pozor. Ono totiž může kousek něčeho začít tvořit bakterie a ty se pak množí velice rychle. Bez zásahu máme do týdne vodu kalnou, zelenou či jinak znehodnocenou. A to zcela jistě nikdo nechce. Proto si musíme pomáhat chemickými prostředky, které sice nemají vliv na hrubou špínu, ale s těmi malými v řádu mikrometrů si velmi snadno poradí. A není to vůbec nic složitého.

bazén

Prostředků máme hned několik a asi ten nejjednodušší jsou tablety do bazénu. Jejich použití se řídí vlastním složením, a protože se používají každé jedny jinak, mají na obalech vždy napsán návod. Na ten je třeba dávat pozor, aby nedošlo k předávkování. To může být pro některé jedince velmi nepříjemnou záležitostí.

Tablety je dobré kupovat na webu, na který se dostanete kliknutím na výše jinak barevný text. Je to takzvaný odkaz, a vy se přes něj dostanete tam, kam výše psáno.

bazén

Když si tam hned objednáte tablety, tak to máte bez starostí a běhání, takže neváhejte a objednávejte. Můžete třeba hned ty, kde je psáno, že jsou pět v jedné. Tím si ušetříte další starosti s jinými věcmi, jako kyselost či tvrdost vody a podobně. Může se stát, že si nebudete vědět s něčím rady. Tak zde to vůbec nevadí, na webu máte kontakty https://www.lf1.cuni.cz/kontakty a přes ně se můžete spojit s odborníky, kteří vám ochotně poradí a vysvětlí. Jen se nebojte a klidně si na ten odkaz klikněte.