Vzdělávání nás provází celý život. Velká část lidí po střední škole zamíří na vysokou školu, aby získali bakalářský titul. A další část pokračuje ve studiu dále, navazujícím m magisterským nebo i doktorským studiem. Vzdělávání prospívá nejen naší kariéře, ale má dopad i na naše sebevědomí a na náš všeobecný seberozvoj.

I když dokončíme školu a nastoupíme na zaměstnání, neznamená to, že vzdělávání pro nás skončilo. Ve většině zaměstnání se musíte neustále něco učit. Nové metody, postupy, učit se o změnách v legislativě a podobně. U některých zaměstnání dokonce ze zákona povinně musíte absolvovat několik hodin vzdělávání za rok. Jsou to například pracovníci sociálních sektorů.

univerzita

Ne každý chce zůstat v jednom oboru zaměstnání po celý život. A tak nastává čas na další vzdělávání. Dnes je u nás spousta kurzů, které vám umožní úplně změnit své zaměření a klidně si i vybudovat novou kariéru. Pro některé vzdělání budete muset třeba zpět na vysokou školu. Ta je pro vás zdarma, i když jste dosáhli 26 let, pokud jste předtím úspěšně ukončili předchozí vzdělávání. Pokud ne, je možné, že se nevlezete do stanovené doby řádného studia a budete si muset studium platit.

Stejně je to tak s kurzy. Ty jsou placené, obvykle se jedná o několik desítek tisíc. Ale vzdělávání berte jako investici do budoucnosti. Díky různým kurzům a školením si můžete najít lepší zaměstnání nebo povýšit ve stávající kariéře. Velmi dobré jsou i jazykové kurzy, protože znalost jazyků je dnes velmi žádaná. Angličtina je už brána jako samozřejmost, proto, pokud vás jazyky baví, neváhejte, a naučte se další jazyky.

knihovna

Jak ale svoje další vzdělání financovat? V ideálním případě si na ně našetřete. Ale ne každý má tu možnost, třeba kvůli nízkému platu. Proto se možná chcete dále vzdělávat, abyste měli možnost získat lépe placené zaměstnání. Pak vám nezbude než si půjčit od rodiny nebo případně od bankovní či nebankovní společnosti. Výhodná pro vás může být nebankovní americká hypotéka https://nebankovni-hypoteky-cz.cz/, kde nemusíte udávat účel, na co peníze potřebujete.