Uvažujete nad tím, čím obdarovat vaše blízké k narozeninám či k Vánocům? Což takhle sáhnout po osvědčené klasice – po výrobcích ze skla? Tentokrát máme na mysli hrnky na čaj a kávu.

Luxusní vzhled – hrnků na čaje a kávu je na trhu celá řada, počínaje porcelánem a konče keramikou. Na výběr je obrovské množství různých tvarů, vzorů, potisků a barev, ale chcete-li někomu darovat skutečně luxusní výrobek, který již na první pohled láká svou ryzí čistotou a neobvyklým zpracováním, vsaďte na osvědčené sklářské výrobky. Tradice sklářské výroby je pro Českou republiku, potažmo Československo typická a sahá do hloubi několika staletí, mimochodem právě sklárny si získaly obrovské pozitivní renomé zejména za hranicemi naší země.

zrnková káva

Zdravotní nezávadnost – sklo se vyrábí z taveniny křemičitého písku a pro laboratorní (medicínské) a potravinářské účely jde o takový materiál, který je naprosto zdravotně nezávadný. Sklo je možné zahřívat na poměrně vysokou teplotu, bez problémů snese vroucí vodu a do nápojů neuvolňuje žádné toxické složky. S potravinářským sklem máte vždy jistotu, že jde o nejčistší materiál, z něhož můžete pít jakékoli studené i horké nápoje.

skleněný hrnek

Ájurvédské kafe

Do skleněných hrnků na kávu však nemusíte nutně nalévat klasiku v podobě Espressa či Capuccina, máte možnost přejít na zdravější alternativu bez kofeinu, např. s ájurvédskými bylinkami. Alternativních druhů kávy je na trhu celá řada a jejich výhodou je především absence alkaloidů, které některým lidem způsobují zdravotní problémy.

Žitná káva s cikorkou

Možná, že právě vy udržujete u vás doma tradici po předcích, kdy se doma vařila náhražka kávy s cikorkou, z pražených obilovin. Tuto kávu mohou pít i děti, je zdraví prospěšná, a to zejména díky kořenu čekanky, který má uvolňující a zklidňující účinky, mimo jiné i proti stresu.