Proud není jen v síti


Stává se, že si člověk usmyslí uspořádat někde nějakou akci. Je vlastně vcelku lhostejno jakou, ale prostě takovou, která se bude minimálně zčásti odehrávat až po setmění. Člověk si takovou akci vymyslí, už ví přesně i to, koho tam sezve, jenže pak narazí na dost zásadní problém. A to na ten, že ve vyhlédnuté lokalitě bude za tmy tma jako v pytli a pokud si tam budou chtít posvítit – vlastně nebudou mít čím.
Protože jsou zkrátka i v naší více než dostatečně elektrifikované zemi i místa, kam elektrický proud, onen symbol pokročilé civilizace, dosud nebyl zaveden.
tesla modelu x

Ovšem co si v tu chvíli počít, že? Organizátor už vše ostatní nachystal, sezvaní účastníci už jsou celí natěšení, a teď tohle! Teď aby celou slavnou akci odpískali. Jenom proto, že na místě ani v širokém okolí není ani jedna jediná zásuvka, ke které by se dalo vše potřebné jednoduše připojit.
Ovšem chce to jenom trochu přemýšlení a není-li takový organizátor hlava skopová, určitě ho nakonec nějaké řešení napadne. Že může celou tu akce jenom přesunout někam, kde zdroj elektřiny je, anebo ji nepřesouvat a pořídit si na zvolené místo nějaký ten alternativní zdroj energie.
Ne, nebojte se, nemám na mysli, že by přikázal všem účastníkům vzít si s sebou bicykly a po setmění usilovně šlapat do pedálů se zapnutým dynamem, aby si tu posvítili aspoň těmi malými žárovičkami. Mám na mysli úplně jiný zdroj elektřiny.
Pokud platí, že , lze nějakou tu zásuvku, na kterou jsme zvyklí z domova, snadno nahradit kupříkladu elektrocentrálou či dieselagregátem.
Je nad slunce jasné, že příležitostný a možná nejen příležitostný organizátor ani nikdo z účastníků něco podobného doma neválí. Protože u nás problémy s elektřinou nebývají a tak si jen málokdo pořizuje něco takového pro strýčka Příhodu. Ovšem půjčit si něco takového rozhodně lze, a není s tím žádný problém. A ani o nějakou údržbu tohoto se starat netřeba, i ta už je automaticky v ceně.
černý elektrikář

Takové zařízení si lze nejen půjčit, ale i nechat zavézt až na místo určení a tam nainstalovat a zprovoznit a nakonec zase odpojit a odvézt. Žádný problém.
A tak se může vše naplánované uskutečnit. Ať už jde o nějakou oslavu nebo koncert a podobně. Nebo třeba i o nějakou práci potmě či výpadek proudu a jinou nepříjemnost.
Nic tomu nebrání a rozhodně se na tom neprodělá.