Představte si, že jste si právě v kamenném obchodě vyhlédli úžasnou nábytkovou sestavu. Sestává z plného vybavení dětského pokoje a pracovny. Její součástí je psací stůl, patrová dětská postel, skříň na oděvy, komoda, odkládací skříňky pro http://www.sci.muni.cz/somatoskopie/portret/kontury/ šanony a kancelářské potřeby, několik polic k zavěšení na zeď a box s posuvnými dveřmi pro knihy a pracovní dokumentaci.

nábytek v ložnici

Nábytek si objednáte, zaplatíte a očekáváte už jen příjezd přepravní společnosti. Ta dorazí na místo ve smluveném termínu, kurýr otevře dveře nákladového prostoru přepravní dodávky a vám se při pohledu na tu hromadu krabic podlomí kolena.

Nanosíte veškerý materiál do sklepa v domě a začnete si lámat hlavu s tím, kdo nábytek smontuje. Takové množství je zřejmě nad vaše síly, i když jste očekávali, že toho bude jaksi hodně, ale přece jen vypadají sestavené kousky jinak v obchodě a jinak v podobě jednotlivých dílů v krabicích.

Nepřemýšlejte nad tím, jaké nářadí a kolik času a energie budete potřebovat, svěřte montáž nábytku v Praze stěhovací firmě. A proč zrovna stěhovákům?

stylová ložnice milovníků koní

Jsou pojištění – a to vy zřejmě nebudete. Může se totiž přihodit nepříjemnost, že tu a tam zavadíte s deskou o stěnu, jedna vám upadne na zem a odštípne se kousek dýhy, při zvedání skříně zavadíte o lustr a ten to neustojí, a mohli bychom pokračovat donekonečna. I stěhováci mohou udělat chybu, a proto čerpají z pojistných plnění a škodu vám vynahradí.

Mají zkušenosti – teorie a praxe se od sebe mnohdy významně liší a u montáží nábytku to samozřejmě platí také. Pro amatéra může být sestavení takového množství desek, sloupků, prken a hranolů velký problém, může se s tím trápit několik dnů, a může také udělat několik chyb, které nábytku vtisknou nesmazatelný ráz, a chyba v montáži pak již bude nevratnou.

Fyzická síla – některé kusy nábytku vyžadují větší fyzickou zdatnost, a pokud ji nemáte, raději se do montáže nábytku svépomocí vůbec nepouštějte.