Vyjet s dětmi na dovolenou do hor? Proč ne, je to jeden z nejlepších způsobů trávení volného času a právě hory nám poskytují tolik pozitivních jevů, že bychom se nad nimi mohli alespoň na pár minut pozastavit.

Čerstvé povětří – horský svěží vzduch je tu obohacován zápornými ionty, které budou prospívat jak vašemu dítěti, tak samozřejmě celému zbytku vaší rodiny. Neexistuje lepší volba z hlediska čistoty ovzduší, srovnatelné je to jen s některými přímořskými letovisky. A pokud bude vítr vát vyšší rychlostí, vaše děti budou v kočárcích Riko chráněné, a v bezpečí.

Jizerské hory

Obtížný hmyz – v horském terénu na procházce mimo civilizaci je minimální riziko, že na vaše ratolesti zaútočí vosy, ovádi, komáři a jiný dotěrný hmyz. Mnohem horší je to v nížinách, poblíž mokřadů, rybníků, a některých říčních toků, ale především v blízkosti obydlených oblastí, kde jsou venku odpadkové koše a kontejnery s tlejícím odpadem. A kdyby přece jen nějaký hmyz obtěžoval, stačí na kočárek navléknout moskytiéru.

na procházce s kočárkem

Horský terén – pro vaše zdraví jsou hory mnohem prospěšnější, než nížiny a města, a to z toho důvodu, že tu musíte zdolávat různá stoupání a klesání, což lépe zatěžuje vaše svalstvo dolních končetin. A ve vhodném terénu mimo obydlenou oblast se můžete vyzout z bot a procházet se krajinou naboso, což prospěje i klenbě vašich chodidel. A co se týče zabezpečení miminek a batolat v kočárcích Riko v horském nerovném a hrbolatém terénu, nemusíte mít obavy, protože kočárky jsou důkladně odpružené a vypolstrované, s lehkou hliníkovou konstrukcí a kolébkovou brzdou.

Vaše děti budou v kočárku jako v bavlnce, ať už se jedná o hlubokou korbu pro novorozeňata, anebo sportovní verzi, která poskytuje pohodlí dětem starším, ve věku batolat. Obě verze kočárku Riko jsou součástí jednoho modelu, jako tzv. dvojkombinace, případně k nim lze pořídit i autosedačku, nebo ji koupit v sestavě trojkombinace.