Máte rádi příjemná překvapení a také je rádi chystáte druhým lidem? Možná se vám následující tip může hodit i pro upevnění rodinných vztahů, osvědčit se může i u vás doma.

Představte si, že se vaše žena s dětmi vypraví na prázdniny k babičce, a počítá se také s tím, že tam budete po celý týden i vy. Vy se ale vymluvíte na velké pracovní zaneprázdnění a zajistíte si u svých kolegů alibi tak, abyste měl čas na chystané překvapení. To může spočívat v malování interiéru malířskou stěrkou či tekutými tapetami, a k tomu byste mohl zvládnout i výměnu koberce za nový kus, výměnu svítidel a dle možností i montáž nového nábytku, zkrátka obléknete váš příbytek potají do nového kabátu. Mohou vám s tím vypomáhat i vaši přátelé, ale vhodné je přenechat část pracovního úsilí profesionálům. Pokud se například necítíte jako malíř, ale poradíte si s montáží nábytku, sjednejte si na malování profesionály, a stejně tak i na úklidové práce, které budou obnášet velmi precizní gruntování včetně mytí oken. Úklidová firma může důkladně vyčistit i kuchyň a koupelnu s toaletou a bude to ve finále perfektní završení vašeho snažení.

úklid domácnosti

Na závěr byste mohl nachystat na den návratu zbytku vaší rodiny vhodné občerstvení a vytvořit tím večer při svíčkách zajímavou uvítací atmosféru. A uznejte, že lepší překvapení si jen stěží někdo může přát. A aby ani vaše ratolesti nepřišly zkrátka, předejte jim jako dárek jejich oblíbenou hračku – stavebnici, plyšáky, autíčka, panenky, zkrátka, co děti nejvíc oslovuje.

úklidové prostředky

Lidem dnes neschází, až na některé výjimky, hmotné statky, ale co jim opravdu chybí, je pozornost, důvěra a vhodné a šikovně situované dobré skutky, jen tak, pro radost. Život by měl být o zábavě a tvořivosti, prostý od zbytečných hádek a třenic. A kde jinde začít, než ve vlastní rodině, mimochodem, vaše paní si to zřejmě nenechá pro sebe a pochlubí se třeba v práci a nezapomínejte, že lidé jsou chytlaví, a že tu a tam okoukají nějakou zajímavou myšlenku.