Využijte výhodné polohy hotelu Dolní Morava

Dolní Morava je docela nenápadná obec, jejíž velikost se stěží může rovnat větším obydleným celkům. K trvalému pobytu je zde přihlášeno jen několik stovek obyvatel, ovšem v zimní a letní sezóně se tu pohybuje mnohonásobně vyšší počet návštěvníků ze všech koutů republiky i ze zahraničí. Jedná se totiž o velmi významné středisko zimních sportů i letních aktivit, ale to není zdaleka vše, co vám tamní prostředí může nabídnout.

Dolní Morava

Hotel Dolní Morava Ski Bukovka na jaře a na podzim – někteří lidé vyhledávají https://www.priroda.cz/clanky.php%3Fdetail%3D2673 pro svou dovolenou výhodnější termíny a dávají přednost například týdennímu pobytu na jaře nebo na podzim. Za slunečného počasí například v době Babího léta je zde tolik možností výletů do přírody, že je stěží všechny během jednoho týdne stihnete uskutečnit. Horská příroda vám má co nabídnout po celý rok, je tu velmi čisté ovzduší prosté smogu, nebude vás tu trápit hluk z automobilového provozu a průmyslových oblastí a pochopitelně se počítá i energie z lesního porostu, kterou lidé ve městech nemají možnost vůbec zažít. Na horách je v této době možná ještě lépe, než kdekoli u moře.

Stezka v oblacích Dolní Morava

Strategická poloha Dolní Moravy – zahledíte-li se do podrobnější mapy, zjistíte, že zde pramení řeka Morava, jeden z nejvýznamnějších toků celé moravské oblasti. Pramen se nachází pod vrcholem Králického Sněžníku a řeka Morava odtud odtéká jižním směrem k Šumperku, Mohelnici, Litovli a Olomouci. Oblast Králického Sněžníku je výhodná, co se týče strategické polohy, i vůči ostatním horským celkům, je totiž odtud poměrně blízko k Hrubému Jeseníku a k Orlickým horám, takže pokud odtud chcete podnikat jednodenní výlety do okolí, mohla by vás tato lokalita oslovit. Můžete se zajet autem nebo na kole podívat až na vrchol Pradědu anebo zamířit na opačnou stranu k Žamberku a následně do Říček anebo Deštné v orlických horách.