Každé malé dítě, baví něco jiného, a občas je těžší pro ně nějakou tu zábavu najít. Proto v tomto článku, můžete najít pár nápadů na zábavné, ale hlavně pro děti kreativní aktivity. 

Pro ty nejmenší stačí jen pár barev, nejlépe vodovek, čtvrtka a lepidlo se solí. Na čtvrtku lepidlem nakreslíte jednoduchý obrázek, nebo stačí i jednoduchý tvar. Třeba sluníčko, měsíc, nebo jen obyčejný trojúhelník či čtverec. Poté ještě na vlhké lepidlo, nasypeme pořádnou dávku soli, tak aby se rozprostřela po celém prostoru, který je pokreslený lepidlem. Následně necháme alespoň dvě hodiny zaschnout. Až čtvrtka se solí úplně zaschne, můžou jít na akci vaši nejmenší. Dejte jim do kelímku trošku vody, vodovky a štětec. Když začnou barvy dávat na zaschlou sůl, vytvoří se jim krásné barevné reakce. 

Malování Solí

Jako další nápad, vhodný právě na podzim, můžou být krásní ježečci ze šišek.

Jednoduše vezmeme děti ven, nasbírat pár hezkých šišek. Doma je usušíme a poté potřebujeme už jen barvy (nejlépe akrylové), fixu, lepidlo a barevné papíry. Šišky poté s dětmi nabarvíte různými veselými barvičkami a necháte zaschnout. Mezitím, si z barevných papírů vystříháte kolečka. Na jednoho ježečka vždy jedno větší na obličej, a dvě malinká na ouška. Když už budou nabarvené šišky zaschlé, vemene první větší kolečko, obtočíme ho okolo předku šišky, tak aby se udělal čumáček viz. foto, a už jen papír přilepíme k šišce. Nakonec už chybí jen přilepit ouška a namalovat roztomilí obličej, a vaši roztomilí ježečci jsou na světě. 

Ježci z šišek

Samozřejmě, že existuje i mnoho jednodušších aktivit pro děti, ale právě i tyto které jsou tady popsané, dovolí dětem projevit svou kreativitu, a zároveň jim dovolí, s vámi strávit více času. Další pozitivní věc, na těchto nápadech, je to, že se tyto výtvory dají poté hezky vystavit. Solný obrázek třeba zarámovat, nebo jen tak na lednici. A ježečci jsou krásná dekorace, právě na podzimní období.