Zbavte se finančních problémů

http://finance.idnes.cz/osm-rad-jak-se-v-praci-umet-nakopnout-a-byt-uspesny-fw0-/viteze.aspx%3Fc%3DA110830_114123_viteze_sov 0cm 8pt“>V soukromém podnikání se někomu daří, ale někomu jinému také ne. A někdy je to v případě podnikatelů jako na houpačce – v jedné chvíli se někomu vede přímo skvěle, ale pak se něco zkomplikuje a rázem to má k dokonalosti hodně daleko. A každý podnikatel, který chce být úspěšný, s tím musí počítat. A měl by už v předstihu vědět, jak se zachovat, kdyby se mu dařit přestalo.

argentinské mince

A co by tedy měl soukromý podnikatel vědět, a to nejlépe dříve, než taková situace skutečně nastane, než tu budou vlastními silami nezvladatelné problémy? Především to, kde sežene peníze na své živobytí i na udržení firmy v chodu, pokud se je v určitém období nepodaří vydělat. Protože vědět, odkud si zajistit prostředky na financování doby, v níž se nedaří, znamená tuto nepříjemnou etapu zvládnout.

A když se zodpovědný podnikatel o toto téma zajímá, měl by si ujasnit nejen to, kde se půjčky dají sehnat, ale i to, kde nějakou skutečně sežene, a to za co nejvýhodnějších podmínek. Protože je skutečností, že jsou i půjčky, na které lidé v nesnázích nedosáhnou, a jsou i ty, jež se sice dají získat, ale za příliš nevýhodných podmínek, za nichž by se to nemuselo vyplatit.

čínská měna

Zodpovědný podnikatel tudíž ví, že existuje i hypotéka bez příjmu, kterou si může pro své podnikatelské potřeby vzít i tehdy, když není zrovna ideálním žadatelem, a ví i to, že se tato dá získat u nebankovní společnosti. Tady se totiž dává za půjčené peníze do zástavy podnikatelova nemovitost, a tím odpadá potřeba požadovat po takovém strádajícím podnikateli ještě dost vysoké příjmy, čisté registry dlužníků a podobně. Nemovitá zástava a schopnost splácet tu stačí, aby byly potřeby a požadavky podnikatele uspokojeny, aby získal tolik peněz, kolik jich potřebuje, aby obstál, a to na tak dlouhou dobu splácení, aby se mu podařilo vše splatit. A to bývá právě to, co je podnikatelům zapotřebí.