Když přišly na trh první mobilní telefony, nikdo netušil, jakým směrem se bude dál vývoj ubírat. Primárně bylo pochopitelně telefonické spojení bez toho, abyste museli hledat telefonní budku, ale velikost prvních mobilů rozhodně nedovolovala, zastrčit si mobil do kapsy. Naopak, spíše jste potřebovali batoh na záda.

mobil

Pokrytí signálem zprvu nebylo ideální, a tak jste místo telefonní budky chvíli hledali signál, ale to už si dnes pamatuje málokdo. Rychle jsme si zvykli, že jsme neustále k zastižení, a nejen kvůli volání, ale hlavně využíváme mobilní data. Internetové připojení 24 hodin denně na všech místech, kde se pohybujeme. Mobil už dávno není jen přístroj na telefonování, ale je to v podstatě malý počítač, který nám někdy nahrazuje i kancelář. V mobilu máme kalendář, píšeme si do něj poznámky, připojujeme se mailové adresy, čteme zprávy a neustále jsme připojeni na některé ze sociálních sítí. Když jedeme na dovolenou, netaháme s sebou fotoaparáty, ale fotíme e mobilem a nezřídka přímo v mobilu fotky upravujeme a ihned rozesíláme svým známým, opět do mobilního telefonu.

mobil

Mobil sám o sobě ale nestačí, často si dokupujeme nejrůznější příslušenství, jako třeba obaly, které slouží i jako módní doplněk. Na focení selfie používáme teleskopickou tyč nebo ministativ.

Bez mobilu si většina z nás už nedovede představit život. Jedeme autobusem pár zastávek a ihned vytahujeme mobil, abychom si přečtli zprávy. Jsme na výletě a fotíme vše okolo. Píšeme zprávy, statusy na sociální sítě nebo máme mobil jen tak, v kapse, protože nám dává pocit jistoty, že se neztratíme, že můžeme někomu zavolat nebo se podívat do map. A co takhle prožít někdy víkend bez internetu a mobilu. Zvládli byste to, nebo už máte závislost? Není už moc takových míst, ale co když se dostanete do situace, že nebudete mít signál, poradíte si?