Umíte si dobře vybrat světelný zdroj?

10 září, 2019

Napadlo vás někdy, jak důležitou roli v bezpečnosti na silnici hraje osvětlení vašeho vozu?
Možná vás to napadlo, ale nenapadlo vás, že byste tudíž měli věnovat více pozornosti výbavě svého automobilu. Zdánlivě obyčejná autožárovka může ovlivnit víc, než si myslíte.
A o tom, že je to pravda, svědčí samozřejmě i to, že se jedná o povinnou výbavu každého automobilu – nejen, že musíte mít své zdroje světla v naprostém pořádku, ale také musíte mít po ruce náhradní sadu autožárovek pro případ, že by vám nečekaně praskly. Něco takového se může snadno stát.světla ferrari
Ať už je vaše vozidlo vybaveno h7 žárovkou anebo typem h4, vždy dbejte na to, abyste si zvolili kvalitní produkt. Na typu zdroje světla totiž nezáleží tolik, jako právě na jeho kvalitě.
Kvalita takových výrobků se na trhu značně liší – to se člověk dozví okamžitě, jakmile si namátkou přečte nějakou tu recenzi na vybavení automobilu. Z recenzí vyplývá především to, že do kvality se vyplatí investovat – anebo lépe řečeno, nevyplatí se věřit laciným nabídkám, které se vám ve skutečnosti prodraží.
Platí, že čím má zdroj světla delší životnost, tím má slabší svítivost. Pokud tedy máte zájem o opravdu výkonné světlo a o osvětlení, se kterým na silnici ani v těch nejhorších světelných podmínkách nic nepřehlédnete, pak vězte, že i na takové nabídky můžete na trhu narazit a budete s nimi spokojeni – ovšem cenou za velký světelný tok je kratší životnost světelného zdroje.rozbité světlo
Ovšem pozor, na trhu se vyskytují i takové produkty, které mají nízkou životnost, a zároveň malou svítivost – většinou zákazníky lákají svou nízkou cenou, která se ovšem ve výsledku velmi prodraží.
Ať už si však vyberete jakkoli, zároveň byste se měli přesvědčit i o tom, že vám nedělá nejmenší potíže potřebnou prasklou autožárovku svépomocí vyměnit. I to patří k základním schopnostem každého řidiče.